TaxPol
Napisz wiadomość Mapa witryny
Potrafimy uwolnić Twój czas
Zapewnimy bezpieczeństwo i spokój
Start
O nas
Oferta
Certyfikaty
Do pobrania
Aktualności
SPECJALNA OFERTA
Kontakt
Aktualność "VAT: Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu przez pracowników okularów korekcyjnych"

VAT: Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu przez pracowników okularów korekcyjnych.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach (w imieniu Ministra Finansów) w interpretacji z 14.11.2014r. wypowiedział się na temat, czy można odliczyć VAT z faktury za zakup okularów korekcyjnych (szkieł kontaktowych) dla pracownika. Zdaniem organu podatkowego, w sytuacji, gdy prawo do rozporządzania towarem jak właściciel przysługuje pracownikowi, pracodawca nie ma prawa do odliczenia podatku związanego z nabyciem okularów korekcyjnych, które są wykorzystywane przez pracowników również podczas wykonywania obowiązków służbowych. Ponadto, bez znaczenia w tej sytuacji pozostaje kwestia, czy pracodawca, który realizuje obowiązek wynikający z odrębnych przepisów prawa, finansuje w całości zakup okularów pracownikowi. Zatem, wnioskodawcy nie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu przez jego pracowników okularów korekcyjnych (szkieł kontaktowych).


DATA PUBLIKACJI: 2014-12-18 » Pozostałe aktualności
Kontakt
Biuro Doradztwa Podatkowego
ul. Braci Wagów 1
02-791 Warszawa
tel. 22 649 69 17
ukozieradzka@wp.pl
krzysztof.stefanski@biuropodatkowe-wawa.pl
Doradca Podatkowy Doradca Podatkowy
> Na górę > Polityka prywatności
Powered by mAdmin :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia